Skip to content

Noclegi

Nasze zawody zorganizowane są nieco nietypowo, ponieważ mamy dwie zupełnie oddzielne strefy zmian – T1 (oraz start zawodów) w Borównie (ok 20 km na północ od Bydgoszczy), zaś T2 (i meta) przy stadionie Zawiszy (ul. Gdańska w Bydgoszczy). Dlatego też wybór miejsca zakwaterowania może wymagać nieco dłuższego zastanowienia niż zazwyczaj i odpowiedzi na pytanie: czy warto nocować bliżej miejsca startu, czy też niedaleko mety?

Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji, my jednak polecamy jeszcze trzecią opcję: centrum Bydgoszczy. Stwarza to bowiem o wiele więcej ciekawych możliwości (zwłaszcza, jeśli podróżujecie z rodziną lub niestartującymi znajomymi) – np. zwiedzanie uroczej Starówki i Bydgoskiej Wenecji, lub wyjście do kawiarni czy restauracji. W Borównie, które jest typową miejscowością wypoczynkową, poza plażą nie ma bowiem wielu innych atrakcji, zaś strefa mety (i Stadion Zawiszy) zlokalizowane są na obrzeżach miasta. Nocleg w Bydgoszczy nie powinien też sprawić kłopotów logistycznych, gdyż każdy z zawodników może skorzystać ze zorganizowanych przez nas połączeń autobusowych ze stadionu Zawiszy do Borówna zarówno w przeddzień zawodów (aby umożliwić wstawienie sprzętu do strefy zmian), jak i w samym dniu startu. Przy strefie T1 znajduje się też obszerny parking, gdzie można pozostawić samochód na czas trwania imprezy.

Hotele oferujące specjalne zniżki i pakiety dla zawodników Triathlon Polska:

  • Park Hotel Bydgoszcz*** – dla zawodników Triathlon Polska 10% zniżki (rezerwacje: www.parkhotel.bydgoszcz.pl)
  • Przystań Hotel i Spa**** – dla zawodników Triathlon Polska zniżka 20% (rezerwacje: www.hotelprzystan.com)
  • Hotel Pod Orłem**** 

Bezpośrednio przy Stadionie Zawiszy znajduje się zaś Hotel Focus (www.focushotels.pl/bydgoszcz,5.html). Właśnie ze względu na lokalizację może być interesujący dla naszych Zawodników. Warto rezerwować wcześnie, bo zwykle szybko wyczerpują się tam dostępne miejsca!

Liczne inne opcje zakwaterowania można łatwo wyszukać w Internecie (np. na popularnym serwisie Booking.com).

(c) 2008-2022 Triathlon Polska   |   wykonanie: sportsBRND.pl