Trasy

Trasa pływacka oraz dobieg do strefy zmian T1

Start do tegorocznych zawodów odbędzie się, tradycyjnie już, w podbydgoskim Borównie, na terenie plaży publicznej (ok. 600 m za nieistniejącym już ośrodkiem „Żagiel”, na terenie którego odbywał się start pływania w latach ubiegłych). Tam też zlokalizowana będzie strefa zmian T1, z której zawodnicy wyruszą na trasę kolarską. Pływanie (2 pętle dla dystansu 1/2 oraz 4 pętle dla dystansu pełnego) przeprowadzone będzie w jeziorze Borówno. Spodziewana temperatura wody – ok 20 st. Celsiusza, zatem dozwolone będzie pływanie w piankach.

OceanLava Triathlon Polska | Trasa pływacka + T1

Trasa kolarska

Wyścig kolarski, podobnie jak w poprzednich latach, odbędzie się na pętlach poprowadzonych pomiędzy Borównem, a okolicami mety przy stadionie bydgoskiego Zawiszy. Trasa jest szybka i dość płaska, z jednym (na każdej pętli) poważniejszym wzniesieniem (ok 8%, w okolicy skrzyżowania ul. Gdańskiej i Zamczysko), które zawodnicy pokonywać będą w górę oraz w dół. Nawroty umiejscowione są: przy stadionie Zawiszy oraz w Borównie, przy dawnym ośrodku wypoczynkowym „Żagiel” (podobnie jak w ub. roku).

OceanLava Triathlon Polska | Trasa kolarska

Strefa zmian T2

OceanLava Triathlon Polska | T2

Trasa biegowa

Trasa biegowa nie różni się od ubiegłorocznej. Prowadzi drogami spacerowymi po terenie Myślęcinka, w dużej mierze pokrywając się z trasą przełajowych Mistrzostw Europy, które odbywały się w tym samym miejscu.

OceanLava Triathlon Polska | Trasa biegowa